Nejhezčí africké pláže – kde je najít a kdy na ně vyrazit

Rapidně se zhoršující počasí, které nastává od září do prosince, stále více z nás vyhání mimo Českou kotlinu do příznivějších krajů, které jsou teplejší a hezčí. Exotická dovolená se vyplatí hlavně v těchto zimních měsících, kdy je u nás zima, brzy se smráká, a navíc panuje venku sychravé a nevlídné počasí.
pohled na moře ze skály
Ovšem kdo chce na takovou dovolenou vyrazit, musí plánovat s velkým předstihem – na těchto plážích vám však bude připadat, že léto nikdy neskončilo. Objevte ty nejkrásnější z nic a naplánujte si svou exotickou dovolenou s předstihem.

1.       Mauricius
Ostrov Mauricius patří k jedněm z nejnavštěvovanějších vůbec. A právě mezi říjnem a prosincem je nejlepší sem jet. Vyhněte se měsícům letním, to tady panuje období dešťů, naopak uděláte nejlépe, když místní vody navštívíte právě v době, kdy je u nás sychravo a zima. Měsíc listopad je pak ideální dobou, kdy vyrazit. Ovšem není na škodu zde strávit například Vánoce – na tento zážitek nikdy nezapomenete. Ostrov je v květu, všechno je barevné a nachází se zde tolik barev a vůní, že tomu neuvěříte.
tučňáci na pláži
2.       Seychelly
Vydejte se na tyto ostrovy v prosinci. Proč? Protože právě to je doba, kdy můžete o ceny s hoteliéry smlouvat. Většinou jsou zde ceny o něco nižší než normálně, protože už v lednu začíná období dešťů a cyklonů.

3.       Keňa
To není jenom safari a divoká příroda, ale také překrásné bílé pláže. Ovšem dejte si pozor. Na některých místech v Keni se stává, že moře při odlivu ustupuje i stovky metrů od pláže.
cesta po pláži
4.       Egypt
Vydejte se nikoli ke Středozemnímu moři, jako skoro každý Čech v létě, ale vydejte se k moři Rudému. Naleznete tady nejenom nejlevnější ubytování z předchozích nabídek, ale také mnoho druhů sportovního vyžití. Ale dejte si pozor na hotely. Ne vždy je pětihvězdičkový hotel skutečně pětihvězdičkový, nebo alespoň ne na evropské poměry.

Summary
Nejhezčí africké pláže – kde je najít a kdy na ně vyrazit
Share