Nová žárovka do auta

Bezpečnost a kvalita

Pokud chcete mít naprostou jistotu, že koupíte kvalitní výrobek, jenž byl již v minulosti testován, tak určitě zkontrolujte homologaci. Ta Vám zajistí, že budete vědět odkud výrobek pochází a kde se vyrábí. Zaručí také, že je v naší zemi legální a prošel kontrolou. Když homologaci nemá, tak si nemůžete být jisti splnitelnosti zákonů. Často je zde problém s kvalitou. Sice budete nadšeni ušetřenými financemi, ale to Vás po krátké době přejde, protože toto zboží má mnohem menší životnost. O té se vždy před nákupem informujte. Ušetříte za krátkodobé vyměňování.
rozsvícená žárovka
To je u moderních aut často komplikované. Automobilky se snaží maximálně využít prostor, takže místa pro výměnu je málo. Kompletní návod je obsažen v příručce automobilu. Zde se dozvíte i doporučený typ výrobku. Jestliže jste příručku ztratily, tak nebude problém jo stáhnout na internetu. Ovšem zvolením kvalitní firmy předejdete mnoha problémům. Třeba při nákupu malé žárovky bych doporučil tuto https://www.lightpark.cz/osram-autozarov-w5w-2825-02b-5w-12v-w2-1×9-5d-2blistr/. Sadu 2 kusů zakoupíte za pouhých 23 Kč, což je velice výhodné.
světlomet Mercedesu

Parametry

Základem je konektivita se světlometem. Pokud koupíte jiný typ, tak ho nikdy do světlometu nenacpete, a to ani násilím. Je to dáno koncem žárovky neboli paticí, jenž má speciální tvar. Těch je hned několik typů, ale nejčastěji se setkáte s nacvakováním či šroubováním. U napětí nebude problém, protože jedině do nákladních aut je vyšší. Zde zůstává klasické 12 V. Ještě se vrátíme k svítivosti, protože ta je udávaná v lumenech. Hodnota by měla být okolo 1450 lumenů. V žádném případě nevolte vyšší příkon než 55 W. Po překročení této hranice porušujete zákon v ČR. Obecně platí, že čím vyšší výkon, tak tím menší životnost. Ovšem i výkonnější výrobky lze zakoupit, ale můžete je vyžívat jen mimo pozemní komunikace.