Společenský diktát velí zbavit se ochlupení

Každá žena do jisté míry podléhá módnímu společenskému diktátu. A to i ta se zdravým sebevědomím, která se nenechá jen tak něčím vyvést z rovnováhy, a možná si nějaký diktát ani nepřipouští. Prostě ženy mají vrozenou touhu se líbit, a každý člověk, nezávisle na pohlaví, chce dobře zapadnout do společnosti, ve které žije, a pro tento cíl je ochoten leccos obětovat. Takže když se asi před sto lety rozjela reklamní kampaň za to, aby se ženy holily v podpaží, která nám byla naservírovaná pod rouškou zvýšení osobní hygieny, tak přestože se ve skutečnosti jednalo o reklamní tah s cílem navýšit zisk soukromé firmy, tak se tato zvyklost ujala, a dnes je již samozřejmostí a zdaleka se netýká jen podpaží.

pláž

Mnoho času a námahy navíc

Takže milióny žen po celém světě tráví ročně v koupelně dlouhé hodiny navíc proto, aby se důkladně zbavily svého ochlupení. Ovšem nejedná se čistě o novodobou záležitost. V mnoha kulturách byla depilace či epilace různými přírodními produkty používaná od nepaměti, a tak dnes máme z čeho vybírat.


Existují proto metody na zcela tradiční, přírodní bázi jako je epilace cukrovou pastou či voskem, metody depilační jako je pravidelné holení chloupků anebo nové moderní postupy jako je použití laseru a podobně. A tyto metody se liší způsobem svého provedení, délkou trvání výsledného efektu i reakcí organismu na takový zásah.

dívka


A nezřídka se stává, že se ženy potýkají s nepříjemnými nežádoucími účinky jako je zarudnutí a svědění pokožky, zarůstání chloupků anebo hnisavá vyrážka. Zkrátka každá z nás si postupně musí zvolit tu pravou metodu odstraňování chloupků šitou na míru svému tělu anebo sáhnout po delších neprůhledných nohavicích.