Společenský diktát velí zbavit se ochlupení

Každá žena do jisté míry podléhá módnímu společenskému diktátu. A to i ta se zdravým sebevědomím, která se nenechá jen tak něčím vyvést z rovnováhy, a možná si nějaký diktát ani nepřipouští. Prostě ženy mají vrozenou touhu se líbit, a každý člověk, nezávisle na pohlaví, chce dobře zapadnout do společnosti, ve které žije, a pro tento cíl je ochoten leccos obětovat. Takže když se asi před sto lety rozjela reklamní kampaň za to, aby se ženy holily v podpaží, která nám byla naservírovaná pod rouškou zvýšení osobní hygieny, tak přestože se ve skutečnosti jednalo o reklamní tah s cílem navýšit zisk soukromé firmy, tak se tato zvyklost ujala, a dnes je již samozřejmostí a zdaleka se netýká jen podpaží.

pláž

Mnoho času a námahy navíc

Takže milióny žen po celém světě tráví ročně v koupelně dlouhé hodiny navíc proto, aby se důkladně zbavily svého ochlupení. Ovšem nejedná se čistě o novodobou záležitost. V mnoha kulturách byla depilace či epilace různými přírodními produkty používaná od nepaměti, a tak dnes máme z čeho vybírat.

Existují proto metody na zcela tradiční, přírodní bázi jako je epilace cukrovou pastou http://cukrovapasta.com/ či voskem, metody depilační jako je pravidelné holení chloupků anebo nové moderní postupy jako je použití laseru a podobně. A tyto metody se liší způsobem svého provedení, délkou trvání výsledného efektu i reakcí organismu na takový zásah.

dívka

A nezřídka se stává, že se ženy potýkají s nepříjemnými nežádoucími účinky jako je zarudnutí a svědění pokožky, zarůstání chloupků anebo hnisavá vyrážka. Zkrátka každá z nás si postupně musí zvolit tu pravou metodu odstraňování chloupků šitou na míru svému tělu anebo sáhnout po delších neprůhledných nohavicích.